NovinkyTECH

Tesla predstaví svoj najnovší projekt pravdepodobne už tento mesiac

Znovu sa dostávame ku spoločnosti Tesla ktorá by mala tento mesiac po prvý krát odhaliť dlho očakávaný kamión. Ak všetko pôjde podľa plánu, tento kamión by mohol byť prelomom v dopravnej brandži.

Podľa portálu Electrek.co bol Adam Jonas, jeden z analistov firmy Morgan Stanley, veľmi nadšený z informácii ktoré sa dozvedel o tomto elektrickom kamióne triedy 8, čo sú kamióny “ťažkej triedy” určené na dlhé trasy.

Podľa Jonasa by mohla Tesla spraviť ďalší prielom, keďže by mali tieto nákladiaky byť nie len elektrické ale aj autonómne!

Podľa zatiaľ uvedených informácii by mali mať dojazd okolo 321-483 kilometrov na jedno nabitie a cena by sa mala pohybovať pri čísle 83.5 tisíc euro. To nie je až také zlé, pretože by mali byť asi o 70% úspornejšie. A dátum kedy sa dostanú do predaja? Špekuluje sa o roku 2020.

Vyzerá to všetko skvelo a preto sa nevieme dočkať na odhalenie. A ako vieme, že to bude práve september? CEO spoločnosti Tesla Elon Musk povedal na schôdzi vlastníkov akcii aby sa ukázali na predvádzacej akcii. Síce povedal, že to bude tento mesiac ale nešpecifikoval kedy. Myslíme si však, že to bude niekedy na konci pravdepodobne okolo 25 a 28 septembra, pretože práve v tieto dni sa koná autosalón v Atlante.

zdroj: futurism.com

TIP  Elon Musk s novo predstavenou raketou Big Falcon Rocket chce kolonizovať Mars
Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu