Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Tesla pozastavila výrobu automobilu Tesla Model 3. Vieme, čo je za tým!

Zdroj: Tesla.com

Spoločnosť Tesla nečakane pozastavila výrobu svojho doteraz cenovo najdostupnejšieho automobilu Tesla Model 3. Trojkový model je pritom u verejnosti veľmi žiadaný a o Model 3ku je aktuálne tak vysoký záujem, že ho Tesla stále nestíha vyrábať a dodávať.

Hovorca Tesly prezradil, že sa nemusíme báť a pozastavenie výroby bolo plánované. Konkrétne povedal: “náš výrobný plán pre automobil Tesla Model 3 zahŕňa obdobia plánovaných prerušení v oboch fabrikách. Tieto obdobia sa používaniu na zlepšenie automatizácie a hľadanie kvalitnejších systematických riešení, ktoré môžu pomôcť k zvýšeniu produkcie automobilu. To nie je nezvyčajné a v skutočnosti sa jedná o bežný proces”.

Pozastavenie výroby Tesla Model 3 prichádza iba pár dní po tom, ako Elon Musk na sociálnej sieti Twitter priznal, že nadmerná automatizácia v spoločnosti Tesla bola chybou a ľudia sú podceňovaní. Šéf Tesly tak pravdepodobne naráža na nízku produkciu trojkového modelu a musí hľadať nové riešenia, ktoré by pomohli urýchliť proces samotnej výroby.

Tesla hľadá možnosti pre zvýšenie produkcie automobilu Tesla Model 3

Ešte minulý rok v auguste spoločnosť Tesla povedala, že očakáva do konca roka 2017 možnosť vyrobiť až 5 000 vozidiel Tesla Mode 3 za jeden týždeň. Samotný plán akosi zlyhal a tento rok v januári prišla Tesla s vyjadrením, že aktuálne vyrába 2500 modelov za týždeň a cieľom je do konca druhého štvrťroka túto produkciu zvýšiť na 5000 vozidiel za týždeň.

Tesla to v tejto chvíli nemá vôbec jednoduché a čelí veľkému tlaku zo strany verejnosti i akcionárov. Množstvo ľudí čaká za svojim automobilom Tesla Model 3 veľmi dlhé obdobie. Rovnako pomalá produkcia nepomáha k získaniu tohto cenovo najdostupnejšieho Tesla auta ani vo svete, vrátane Slovenska.

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu