Novinky

Tesla pozastavila výrobu automobilu Tesla Model 3. Vieme, čo je za tým!

Spoločnosť Tesla nečakane pozastavila výrobu svojho doteraz cenovo najdostupnejšieho automobilu Tesla Model 3. Trojkový model je pritom u verejnosti veľmi žiadaný a o Model 3ku je aktuálne tak vysoký záujem, že ho Tesla stále nestíha vyrábať a dodávať.

Hovorca Tesly prezradil, že sa nemusíme báť a pozastavenie výroby bolo plánované. Konkrétne povedal: „náš výrobný plán pre automobil Tesla Model 3 zahŕňa obdobia plánovaných prerušení v oboch fabrikách. Tieto obdobia sa používaniu na zlepšenie automatizácie a hľadanie kvalitnejších systematických riešení, ktoré môžu pomôcť k zvýšeniu produkcie automobilu. To nie je nezvyčajné a v skutočnosti sa jedná o bežný proces“.

Pozastavenie výroby Tesla Model 3 prichádza iba pár dní po tom, ako Elon Musk na sociálnej sieti Twitter priznal, že nadmerná automatizácia v spoločnosti Tesla bola chybou a ľudia sú podceňovaní. Šéf Tesly tak pravdepodobne naráža na nízku produkciu trojkového modelu a musí hľadať nové riešenia, ktoré by pomohli urýchliť proces samotnej výroby.

Tesla hľadá možnosti pre zvýšenie produkcie automobilu Tesla Model 3

Ešte minulý rok v auguste spoločnosť Tesla povedala, že očakáva do konca roka 2017 možnosť vyrobiť až 5 000 vozidiel Tesla Mode 3 za jeden týždeň. Samotný plán akosi zlyhal a tento rok v januári prišla Tesla s vyjadrením, že aktuálne vyrába 2500 modelov za týždeň a cieľom je do konca druhého štvrťroka túto produkciu zvýšiť na 5000 vozidiel za týždeň.

Tesla to v tejto chvíli nemá vôbec jednoduché a čelí veľkému tlaku zo strany verejnosti i akcionárov. Množstvo ľudí čaká za svojim automobilom Tesla Model 3 veľmi dlhé obdobie. Rovnako pomalá produkcia nepomáha k získaniu tohto cenovo najdostupnejšieho Tesla auta ani vo svete, vrátane Slovenska.

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu