Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Tesla Model 3 prichádza s pohonom všetkých štyroch kolies a ešte vyšším výkonom

Zdroj: Tesla

Spoločnosť Tesla prezradila okolo automobilu Tesla Model 3 niekoľko zaujímavých noviniek. Elon Musk, generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, cez víkend na svojom Twitter účte prezradil nové možnosti s Modelom 3. Ten bude teraz k dispozícii ešte s vyšším výkonom a automobil príde aj vo variante s dvomi motormi, ktorá ponúkne pohon všetkých štyroch kolies.

Musk oznámil, že vylepšený automobil Tesla model 3 bude ešte výkonnejší. Takáto varianta bude štartovať na cene zhruba 78 000 tisíc dolárov, čo je na prepočet podľa aktuálneho kurzu približne 66 208 €. Mimochodom, zrýchlenie tohto modelu z 0 km na 97 km bude len 3,5 sekundy, čo je úchvatný údaj. Vylepšený model bude oproti staršiemu ešte rýchlejší, i keď sa stále nebude môcť porovnávať s napríklad automobilom Tesla Roadster, ktorý zatiaľ svojim výkonom v rámci značky Tesla dominuje. Na trhu sa taktiež objaví varianta s pohonom všetkých štyroch kolies, ktorá bude oproti klasickej verzii drahšia o 5000 amerických dolárov.

Tesla Model 3 teraz ako “štvorkolka” alebo s vyšším výkonom

Oznámenie ohľadom noviniek spoločnosti Tesla bolo skutočne veľmi zaujímavé sledovať. Nie je to predsa tak dávno, čo sme písali o tom, že Tesla na istý čas stopla celú výrobu automobilu Tesla Model 3, pričom Elon Musk upozorňoval, že sa jednalo o plánovaný proces. Výsledkom tohto stopnutia je tak určite prispôsobenie liniek na výrobu nového modelu a samozrejme aj vyššia výrobná efektivita. Výkonnejšia varianta automobilu Model 3 bude dostupná pod označením Tesla Model 3 Perfomance. Prvé kusy nových variant budú k dispozícii už o mesiac.

TIP  Google Chrome si odteraz bude viac rozumieť s Windowsom 10. Dočkali sme sa notifikácií z Chromu v Akčnom Centre

Zdroj: arstechnica.com, úvodný obrázok: Tesla

Komentáre sú vypnuté

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu