NovinkyTECH

Tesla a AMD spolupracujú na vytvorení revolučného AI čipu pre automobilový priemysel

Ako Tesla napreduje vo vývoji svojich autonómnych áut, tak sa aj zvyšuje potreba inovácií ktoré treba niekam zmestiť. A tak sa rozhodla spoločnosť AMD vytvoriť jeden takýto čip. Podľa zdroja blízkeho tomuto projektu už Tesla dostala prvú zásielku týchto čipov a práve ich testuje.

Zdroj: AMD

Spoločnosť GlobalFoundariel, ktorá má na starosti výrobu týchto čipov oznámila, že Tesla s nimi spolupracuje. Po chvíli sa však ospravedlnili a toto vyjadrenie stiahli. Znamená to, že je teda vysoko pravdepodobné, že AMD a Tesla pracujú spolu na vývoji nových inteligentných procesoroch. Nasvedčuje tomu aj personálna rošáda jedného z popredných architektov medzi jednotlivými spoločnostiami, konkrétne reč je Jimovi Kellerovi, ktorý pôvodne pracoval pre Apple a neskôr pre AMD odkiaľ prešiel do Tesly.

Taktiež na projekte pracuje veľa veteránov firmy AMD, jeden z hlavných vývojárov Bill McGee, taktiež aj Dan Bailey ktorý vytvára návrhy pre systémové obvody a v neposlednom rade riaditeľ oddelenia pre vývoj čipov Ganesh Venkataramanan.

V každom prípade hneď ako budú známe prvé výsledky tejto spolupráce tak vás budeme informovať.

zdroj: neowin.net titul. obrázok (Tesla.com)

 

TIP  Microsoft spája sily s AMD. Ich cieľom je vytvorenie dokonalej cloudovej gamingovej služby
Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu