TECHZaujímavosti

Farmári chcú využívať technológiu rozpoznávanie tváre na rybách

Vyzerajú podľa vás všetky ryby rovnako? Nuž, nie je tomu tak.

Zahraničný portál Bloomberg priniesol report o tom, že európsky gigant Cermaq Group AS sa chystá využívať technológiu rozpoznávanie tváre, avšak nie ľudskej, ale rybej. Áno, čítate správe, rybej tváre.

Na prvý pohľad sa môže zdať tento nápad ako zbytočným, ale nie je tomu tak Harald Takle, hlavný výskumník spoločností hovorí, že vďaka tejto technológii môžu vybudovať zdravotnícky zaznám každej individuálnej ryby.

Ak sa pýtate prečo by to robili tak cieľom je, vyvinutie technológie, ktorá umožňuje sledovať rôzne infekčné choroby lososov ako aj morské vši a ďalšie neduhy, ktoré stretávajú tieto ryby na farmách pozdĺž nórskeho pobrežia. Sledovať pritom budú nepatrné odchýlky vo vzorcoch škvŕn okolo rybích očí, ktoré by im mali poskytnúť dostatok informácií.

Ryby nie sú jedinými zvieratami, ktorým „študujeme“ tváre

Ryby nie sú jediným zvieraťom nášho záujmu, ktorým študujeme tváre. Napríklad poľnohospodári sledujú v súčasnosti aj kravy, ktorým diagnózujú týmto spôsobom zdravotný stav.

Zdroj: via Futurism

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu