NovinkyWindows 10

Technológia rozpoznávania reči od Microsoftu je presnejšia než kedykoľvek predtým

Technológia rozpoznávania reči od Microsoftu dosiahla svoje doterajšie maximum. Výskumný tím spoločnosti Microsoft oznámil, že systém rozpoznávania reči od Microsoftu dosiahol 5,1% slovnú chybovosť (WER).

Posledná hranica tohto systému sa pohybovala na úrovni 5,9%. Celý systém sa s vyspelejšou technológiou posúva dopredu každým rokom. V septembri minulého roku sa chybovosť pohybovala na úrovni až 6,3%, čiže systém rozpoznávania bol za jeden rok vylepšený a hranica chybovosti  klesla až o 1,2%.

Posledné výskumy zistili, že slovná chybovosť sa u ľudí pohybuje tiež na úrovni 5,1%. Tým pádom môžeme povedať, že systém od Microsoftu spravil veľký krok a konečne dosiahol ľudskú hranicu. Výborné výsledky slovnej chybovosti sú dosiahnuté kombináciou konvolučnej neurónovej siete s obojsmernou dlhodobo-krátkodobou pamäťou. Inžinieri v Microsofte v poslednej dobe pracovali na vylepšení zvukových a jazykových modelov, taktiež založených na neurónových sieťach. Microsoft taktiež tvrdí, že nízku chybovosť ma na svedomí aj cloud business. Vďaka ich investícií do cloudu bol “tréning” zvukových a jazykových modelov ešte rýchlejší a jednoduchší.
Technológia rozpoznávania reči od Microsoftu je používaná v samotnom Windowse, ale aj Cortane, Office aplikáciách a kognitívnych službách. Vylepšená technológia bude v priebehu nasledujúcich mesiacov do všetkých spomenutých oblastí aplikovaná a používatelia tento technologický posun určite zaznamenajú.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok (Pexels.com)

TIP  Microsoft spája sily s AMD. Ich cieľom je vytvorenie dokonalej cloudovej gamingovej služby
Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu