NovinkyWindows 10 Mobile

TCL oznámilo dostupnosť a cenu zariadenia Alcatel Idol 4 Pro pre Česko a Slovensko

Je to tu, konečne. Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli informácie, že Alcatel Idol 4 Pro je dostupný v Európe, konkrétne pre nemecký trh cez Amazon (odkiaľ je ho možné objednať aj k nám) a dnes spoločnosť TCL oznámila dostupnosť smartfónu aj pre československý trh.

Špičkový telefón na Windows platforme

Srdcom telefónu IDOL 4 PRO je výkonný štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 820, ktorého dve jadrá sú taktované na 1,25 GHz a ďalšie dve na 1,6 GHz. Jeho výkon podporuje operačná pamäť o kapacite 4 GB. Pre ukladanie dát je pripravené 64GB vnútorné úložisko, ktoré je možné pomocou pamäťovej Micro SD karty rozšíriť až o ďalších 512 GB.

Smartphone je vybavený AMOLED displejom s uhlopriečkou 5,5 palcov a rozlíšením Full HD, ktorý ponúkne výbornú čitateľnosť na priamom slnečnom svetle.

Zdroj: tlačová správa

IDOL 4 PRO disponuje 21Mpx hlavným fotoaparátom s objektívom pozostávajúcim zo šiestich optických členov, ktorý bleskovo zaostruje. K robení selfie v rozsahu až 84 stupňov slúži 8 Mpx predná kamera. Vynikajúci audio zážitok zaisťujú dva výkonné 3,6 wattové reproduktory s vlastným zosilňovačom a hifi priestorový zvuk slúchadiel.

Čítačka odtlačkov prstov je umiestnená na prstom dobre dosiahnuteľnom mieste zadného panelu pod fotoaparátom. Vďaka nej sú dáta v telefóne bezpečne chránené pred nepovolanými osobami.

Telefón podporuje všetky v Európe využívaná LTE pásma a potešia aj dvojpásmový Wi-Fi štandard 802.11ac umožňujúce rýchly bezdrôtový prenos dát. K pripojenie ďalších zariadení slúži obojstranný konektor USB typu C alebo bezdrôtové rozhranie Bluetooth.

Displej sa otáča hore nohami, reproduktory hrajú spredu i zozadu

Symetrický dizajn minuloročnej vlajkovej lodi Alca IDOL 4S bol využitý aj pri modeli IDOL 4 PRO. Rozhranie telefónu preto samo spozná, v akej polohe sa zariadenie nachádza a podľa toho prispôsobí obraz na displeji. Vďaka tejto unikátnej funkcii a mikrofónom na oboch stranách je možné telefón používať rovnako dobre bez ohľadu na to, či uchopíte telefón normálne alebo hlavou dole. Obojstranný je tiež zvuk – reproduktory s výkonom 3,6 wattov sú umiestnené nielen hore a dole, ale aj na zadnej strane.

Precízny dizajn – sklenená chrbát a kovový rám

IDOL 4 PRE zaujme tenkým 6,99mm profilom, zlatým kovovým rámčekom a 2,5D Dragontrail odolným sklom zahnutým pri okrajoch, ktorý na zadnej strane vytvára efekty odleskov svetla. Táto kombinácia podčiarkuje prémiové spracovanie a dodáva telefónu luxusný vzhľad.

Z telefónov IDOL 4 zostalo zachované aj tlačidlo BOOM na bočnej strane, ktoré je určené pre jednoduché ovládanie fotoaparátu.

Cena zariadenia pre náš trh je 14 999 Kč, resp. 549,99 € s DPH

Zdroj: tlačová správa, vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Komentáre

  1. Áno, tá výbava je super, ale keď som videl tú cenu u nás a v Amerike, za našu cenu by som v Amerike kúpil dva. : /

  2. Pravda, ta cena je o nieco vyssia ale na druhej strane ponuka paradny vykon. Telefon budeme coskoro rezenzovat a uvidime ci sa parametre na papieri potvrdia. V kazdom prripade cenovka mohla byt o nieco nizsia… uvidime ci kvalitovo bude stat za to 🙂

  3. Článok ma naozaj potešil, hovorím si „hurá“, ale keď vidím tú cenu, chce sa mi plakať. Stojím si za tým, že pokiaľ cena neklesne pod 350€, tak to nekúpim.

Pridaj komentár

Close
Close