NávodyWindows 10

Takto si nainštalujete Windows 10 Spring Creators už dnes | NÁVOD

Viacerí z nás nedočkavo čakajú na dlho očakávanú aktualizáciu Windows 10  Spring Creators Update, ktorá mala byť dostupná podľa viacerých reportov  k včerajšiemu dňu. Nuž, nestalo sa tak. A práve preto vám prinášame návod ako je možné nainštalovať aktualizáciu manuálne.

Návod ako nainštalovať Windows 10 Spring Creators Update

V čase prípravy článku (o 22:30 nášho času 10.10.2018) aktualizácia Windows 10 Spring Creators Update nebola ešte oficiálne dostupná, a preto tento spôsob inovovania vášho Windowsu nemusí aktuálne fungovať.

 • Stiahnite si zo stránok nástroj Update Assistant tool, ktorý slúži na to, aby váš PC aktívne vyhľadal dostupnosť aktualizácie. Nájdete ho na tejto adrese.
 • Po inštalácii softwaru ho otvorte a postupujte podľa pokynov. Následne by mal sám automaticky vyhľadať aktualizáciu a stiahnuť ju do PC na pozadí. Následne prebehne inštalácia.

Aktuálne Windows 10 Spring Creators aktualizácia je dostupná v rámci Insider okruhov. Konktétne v Release Preview okruhu, ktorý je posledným okruhom pred oficiálnym vypustením a preto toto zostavenie patrí medzi najstabilnejšie. A my vám ukážeme ako si môžete aktualizáciu stiahnuť z tohto okruhu už dnes.

Návod ako stiahnuť  Windows 10 Spring Creators (cez program Windows Insider)

 • Choďte do Nastavení vášho PC, následne sa prekliknite do položky Update and Security a potom do položky Windows Insider Program.
 • Teraz kliknite na „Get started“. Mala by Vám vyskočiť obrazovka ako môžete vidieť nižšie. V rámci nej pridajte svoj Microsoft účet.

  ako nainstalovat Windows 10 fall creators aktualizaciu_1
  Zdroj: vlastný
 • Následne vám vyskočí ponuka, z ktorej vyberte „Just fixes, apps, and drivers“

  ako nainstalovat Windows 10 fall creators aktualizaciu_2
  Zdroj: vlastný
 • Hotovo. Teraz stačí reštartovať PC a stiahnuť a nainštalovať aktualizáciu. Tento proces by mal trvať zhruba 30 až 60 minút, v závislosti od rýchlosti internetového pripojenia.

  Používateľov upozorňujeme, že inštalácia Windows 10 Spring Creators aktualizácie prostredníctvom programu Windows Insider robia na vlastné riziko. Jedná sa totiž o testovacie zostavenie Windowsu, ktoré nemusí fungovať na 100%. 

  Tip redakcie: po inštalácii rovnakou cestou je možné opustiť program Windows Insider. Následne budete dostávať aktualizácie už len z oficiálnej distribúcie.

Zdroj: vlastný

TIP  Microsoft už nebude ďalej upozorňovať používateľov, aby používali Edge keď sa rozhodnú inštalovať Chrome
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu