Windows 10

Takto sa vyvíjala ponuka Štart vo Windows 10. PS: spomeniete si ešte na prvú Štart ponuku vo Windows 10 z roku 2015?

Úprimne… sledujete aktívne ako sa vyvíja dopredu Windows 10? A čo tak ponuka Štart, spomeniete si ako vyzerala pri predstavení najnovšieho Windowsu? My ani a moc nie a to prinášame novinky zo sveta Windowsu na dennej báze. Na stránkach spoločnosti Microsoft sa objavil zaujímavý blog, v rámci ktorého autori poukazujú na evolúciu ponuky Štart vo Windowse 10. Nuž, nám to nedalo a preto sme sa rozhodli tento blog spracovať a priniesť vám report.

Windows 10 The Anniversary Update (Výročná aktualizácia)

Ako môžete vidieť na obrázkoch nižšie Microsoft v rámci Výročnej aktualizácie presunul zoznam aplikácií (All Apps list) do vrchnej časti ponuky Štart, v rámci ktorej skombinoval najpoužívanejšie aplikácie a všetky aplikácie.  Následne Microsoft na základe spätne väzby urobil niekoľko zmien. Nedávno inštalované aplikácie posunul pod najpoužívanejšie aplikácie.

start-menu vo windows 101-1
Zdroj: Microsoft

Windows 10 Creators update

Windows 10 Creators update priniesol viacero zmien. Microsoft predstavil Fluent Desing Acrylic, ďalšie možnosti prispôsobenia veľkosti živých dlaždíc a podobne. Tiež, vylepšení sa dočkali ikonky, ktoré vo viacerých prípadoch dostali nový dizajn, zmien sa dočkalo aj kontextové menu a celkovo Microsoft zlepšil vzhľad ponuky Štart.

start-menu-windows 10 creators update
Zdroj: Microsoft

V nasledujúcich dňoch nás čakajú ďalšie zmeny spolu s Windows 10 Spring Creators update aktualizáciou

Nuž, o niekoľko dní, konkrétne 10. apríla by sme sa mali dočkať ďalších významných zmien, ktoré zmenia čiastočne aj vzhľad ponuky Štart. Pribudnú nové grafické prvky, ako aj náhľady po prejdení myškou a ďalšie vylepšenia. Vo finále by to malo vyzerať takto:

TIP  Aké funkcie a aplikácie zmiznú z Windowsu 10 po aktualizácii October 2018 Update?
start-menu-spring creators update
Zdroj: Microsoft

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok: vlastný

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu