Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Synpatics oznámil, že spúšťa masívnu výrobu displejov s integrovaným skenerom odtlačkov prstov

Zdroj: Pexels.com

Kde sa dvaja bijú tak tretí vyhráva. Tak toto porekadlo platí v tomto prípade na 100%. Posledné mesiace sme mohli byť svedkami viacerých patentov tých najväčších hráčov na trhu ako sú Microsoft, Google a dokonca aj Apple. Nuž, Synpatics dlho o tom „nekecal“. On to jednoducho prináša.

Spoločnosť Synpatics včera oznámila, že sa púšťa do masívnej produkcie displejov s integrovaným skenerom odtlačkov prstov v displeji. Narozdiel od väčšiny výrobcov, ktorí skener odtlačkov prstov momentálne umiestňujú do hrán telefónu či do zadnej časti smartfónu, resp. do tlačidla „Home“ tak Synpatics prinieslo svoje vlastné riešenie fungujúce priamo na displeji. Podľa oficiálnych vyjadrení spoločnosti, ich technológia Clear ID údajne pracuje aj za nie ideálnych podmienok ako je napríklad vlhkosť, suchosť, reaguje aj na studené prsty či dokonca aj cez ochranné sklíčko (ako je napr. Gorilla Glass). Spoločnosť ďalej dodáva, že ich riešenie je oveľa efektívnejšie ako je napr. Face ID od spoločnosti Apple, ktoré funguje na princípe skenovania tváre. Totiž prostredníctvom Face ID musíte mať skener v určitej polohe, aby vás dokázal oskenovať. V prípade riešenia Synpatics to nehrá žiadnu rolu v akom uhle držíte telefón.

Prvé smartfóny s touto technológiou by mohli údajne prísť už v prvej polovici budúceho roka.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Pexels.com

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu