Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Surface Pro a Surface Laptop si svojpomocne neopravíte a ani nevylepšíte. V testoch náročnosti dosahuje najvyššie hodnotenia | VIDEO

Zdroj: Youtube

Laptopy sú šikovným nástrojom hlavne pre ľudí, ktorí potrebujú byť mobilný. Pre mnohých však kúpa notebooku je spájaná automaticky s kúpou ďalšieho komponentu, ktorý dokáže za respektíve malé peniaze zvýšiť výkon zariadenia na nepoznanie (napr. výmena disku, rozšírenie RAM pamäte,…).

Jedným z úspešných projektov, ktoré dopomáhajú používateľov pri „domácom“ upgrade alebo oprave zariadenia je iFixit, ktorý sa pozrel na zúbok nedávno predstaveným zariadeniam Surface ProSurface Laptop.

Nižšie si môžete pozrieť video, na ktorom technici zachytili nevyhnutný proces spojený napríklad s opravou zariadenia alebo výmenou vybraných komponentov.

Ako ste mohli vidieť vyššie tak Surface Laptop v podstate nie je si možné opraviť svojpomocne, bez toho aby ste ho poškodili. Druhým problémom bolo aj to, že vybrané komponenty sú navarené priamo na základnej doske. V konečnom dôsledku technici dali tomuto zariadeniu 0 bodov z 10 (čím nižšie hodnotenie tým náročnejšia výmena). Mierne lepšie sa darilo zariadeniu Surface Pro, ktoré získalo 1 bod z 10. V konečnom dôsledku však aj tu je výmena jednotlivých komponentov veľmi náročná a pre mnohých používateľov nereálne z dôvodu, že jednotlivé časti sú spojené silným lepidlom ako aj preto, že k jednotlivým komponentom sa môžete dostať len po odstránený samotného displeja.

Skúšali ste si už niekedy vymeniť svojpomocne nejaký komponent na vašom zariadení?

Zdroj: iFixit, Youtube

1 komentár
  1. Mirko Oravec says

    Katastrofa.. Som rad ze mam notebook v ktorom vymenim vsetko a svojpomocne..

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu