Aplikácie

Super rýchly internetový prehliadač Puffin je po iOS a Androide dostupný už aj na Windows

Internetový prehliadač Puffin Browser nie je určite potrebné predstavovať iOS používateľom kde patrí medzi tie populárnejšie. Nuž, svoju cestu si ide teraz raziť aj na Windows platformu. Je ho možné stiahnuť a nainštalovať priamo zo stránok developera.

Puffin browser  je dostupný už aj pre Windows platformu

Puffin browser je založený na cloudovom riešení využívajúc vzdialené servery, ktoré pomáhajú sťahovať a vykresľovať webové stránky neuveriteľne rýchlo a to bez nadmerného využívania zdrojov. Toto riešenie využijete na každom zariadení avšak najviac ho oceníte na slabších počítačoch kde dokáže zmeniť používateľky zážitok z prehliadania internetu.

Tento internetový prehliadač je možné porovnávať čiastočne s Operou Mini, ktorá tak isto využíva na spracovanie a kompresiu webových stránok externé servery. Avšak v tomto prípade Opera zanecháva stopy vo vašom PC. Narozdiel od neho Puffin umožňuje bezpečnejšie používanie prehliadača aj na verejných sieťach Wi-Fi, totiž prenos dát prebieha na serveroch Puffin a je šifrované.

Zdroj: Puffin browser, vlastný

 

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu