Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Steam na starších verziách Windowsu čoskoro nespustíte

Zdroj: vlastný

Steam je najväčšou hernou platformou na svete, ktorá súčasne pokrýva takmer celý trh. Najnovšie spoločnosť Valve oznámila, že prestane podporovať staršie verzie Windowsu od začiatku budúceho roka.

Podľa oficiálneho stanoviska sa konkrétne jedná o staršie verzie ako je Windows 7. Znamená to, že Steam už nebude funkčný na verziách systému Windows XPWindows Vista. Inými slovami ak patríte medzi používateľov týchto starších verzií Windowsu tak vám ostane jediná možnosť ak budete chcieť naďalej hrať hry na Steame a tou je prechod na novšiu verziu operačného systému. Dôvodom zrušenia podpory Steamu pre tieto verzie OS je vstavaný internetový prehliadač Google Chrome, ktorý na XP-čku nefunguje korektne.

Valve vie čo robí. Dopady budú minimálne

Valve dobre vie čo robí. Podľa aktuálnych štatistík, ktoré nájdeme na stránkach Steamu dominantným operačným systémom je Windows 10, ktorý nájdeme na viac ako polovici zariadeniach. Na opačnom konci je Windows 8.1 spolu s Windows XP, ktorý má trhový podiel len niečo málo nad 0,20%. Windows Vista v štatistikách nenájdeme a to z dôvodu, že ho má zanedbateľné množstvo používateľov.

Steam statistiky operacny system
Zdroj: vlastný

Zdroj: Steam, úvodný obrázok: vlastný

Komentáre sú vypnuté

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu