Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Staré verzie Internet Exploreru sa dajú hacknúť už teraz

Aj keď už veľa ľudí nepoužíva Internet Explorer, stále sa nájdu takí, ktorí tento prehliadač obľubujú. Ale omnoho ťažšie je ešte nájsť ľudí, ktorí používajú IE, ale používajú jeho staršiu verziu.

V tomto januári totiž Microsoft zastavil aktívnu podporu pre staršie verzie IE. Aktualizácie a aktívnu podporu dostávajú už iba verzie 9, 10 a 11. Ak teda už IE používate, buďže si istí, že používate novú verziu, keďže staré verzie vám už teraz môžu spôsobiť výrazné problémy.

Nová chyba na starších verziách ukázala, že útočník, ktorý využije spomenutú chybu, môže okamžite získať na bežiacom systéme také práva, aké má súčasný uživateľ. To znamená, že ak ste prihlásený ako administrátor, tak útočník získa tiež administrátorske práva a môže vám poriadne zavariť.

Nové verzie IE by už túto chybu mali mať odstránenú. Staré žiaľ nie.

Aj keď IE nepoužíva až tak veľa uživateľov, tak problém sa môže týkať aj ich, keďže niektoré aplikácie môžu využívať IE ako prístup k internetu.

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu