NovinkyTECHZaujímavosti

Staré Samsungy Galaxy S5 využili na ťažbu Bitcoinov. Je to efektívnejšie než ťaženie cez PC

Nuda či kreativita v práci? Možno oboje, ale výsledok inžinierov spoločnosti Samsung stojí skutočne zato. Vytvorili „zariadenie“ pozastavujúco zo starých zariadení Samsung Galaxy S5, ktoré slúži na ťažbu kryptomien.

Celkovo zamestnanci využili 40 zariadení Galaxy S5, na ktoré nainštalovali špeciálny operačný systém, vďaka ktorému je možné využívať smartfóny na ťažbu kryptomien. Cieľom tohto interného projektu pritom nebola samotná ťažba kryptomien, ale poukázanie na efektívne využitie „starého“ železa, ktorému je možné vdýchnuť nový život.

“Táto inovatívna platforma poskytuje ekologicky zodpovedný spôsob, ako využiť staré mobilné zariadenia Galaxy a tak im vdýchať nový život, ako aj možnosť ako vrátiť hodnotu starým zariadeniam, ktoré by inak zostali zabudnuté v šuflíkoch alebo by boli zlikvidované”

Mimochodom, ak sa pýtate na efektivitu tak tá je vyššia ako v porovnaní s procesorom i7 2600.

Zdroj: Sammobile.com

Toto nie je jediný podobný projekt Sammsungu

Samsung pritom už viackrát hľadal spôsob ako vdýchnuť starým zariadeniam život. Napríklad ich smartfón Galaxy note 7 využili ako bezpečnostný kamerový systém vo fabrikách.

Zdroj: Sammobile.com

TIP  Nadstavba MIUI 10 prichádza pre prvé Xiaomi smartfóny. Našli ste medzi nimi aj ten svoj?
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu