NovinkyZaujímavosti

Staré dobré časy. Microsoft opäť pokoril 600 miliardovú hranicu

Písal sa ešte rok 2000 kedy Microsoft prvýkrát pokoril hranicu hodnoty spoločnosti 600 miliárd dolárov. V tých časoch Microsoft patril medzi najhodnotnejšie spoločnosti na svete a nie je tomu ani teraz inak, s tým rozdielom že dnes ich za touto hranicou nájdeme väčšie množstvo.

Teraz, po viac ako 17 rokov sa táto redmontská spoločnosť opäť dostáva do „elitného“ klubu spoločností, ktorých trhová hranica je viac ako 600 miliárd dolárov. Tomuto výsledku môže spoločnosť poďakovať rastu hodnoty akcií, ktoré ešte vo štvrtok podrástli o 0.4%. Jedna akcia sa tak na trhu predávala za 77,91 dolárov.

Mimochodom, Microsoftu sa tak podarilo od januára tohto roka podrásť o 100 miliárd dolárov. Totiž, začiatkom roka Microsoft vstúpil do klubu „500 miliardových spoločností“. Microsoft má stále však ešte niekoľko silných rivalov pred sebou, napríklad Apple má dnes hodnotu okolo 800 miliárd dolárov či  spoločnosť Alphabet (Google), ktorej trhová hodnota je približne 690 miliárd dolárov.

Zdroj: Neowin

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu