Návody

Spúšťa sa Vám počítač príliš pomaly? Čo tak si zapnúť rýchle zapínanie vo Windowse 10? | NÁVOD

Určite to poznáte, zapínate počítač, ale ide mu to ako v lete na saniach. Nuž, aj s týmto problémom sa dá bojovať. Windows 10 totiž v rámci Kontrol panelu ponúka možnosť aktivovania rýchleho bootovanie operačného systému. Oceníte to hlavne ak využívate HDD disk. V prípade ak máte vo svojom PC SSD disk tak táto funkcionalita vám neprinesie až tak výrazne zrýchlenie. Poďme sa však v každom prípade pozrieť ako túto funkcionalitu aktivovať.

Ako zapnúť rýchle spúšťanie počítača s Windows 10

 • Otvorte si teraz ponuku Štart a napíšte „Control Panel“, resp. Kontrol panel.

  Ako zapnut control panel Windows 10
  Zdroj: vlastný

 • Následne kliknite na System and Security a potom vyberte možnosť Power Options.
 • Teraz ako na obrázkoch nižšie môžete vidieť tak kliknite na „Choose what the power buttons do“. Následne aktivujte rýchle spúšťanie PC.

  rychle spustanie PC
  Zdroj: vlastný

 

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu