ANDROIDNovinky

Spoločnosť na výrobu sexuálnych hračiek priznáva, že nahrávala používateľov pri ich používaní. Dôvodom bol „bug“

Na známej sieti Reddit jeden z používateľov poznamenal, že sexuálna hráčka pôvodom od hongkonskej spoločnosti Lovense Remote (rovnaký názov využíva aj aplikácia) nahráva a odosiela súbory počas jej využívania bez vedomia používateľov. Poukázal totiž  na nahrané audio súbory za posledný 6 minút využívania aplikácie nahraných vo folderi aplikácie.

Podľa oficiálnych vyhlásení bola chyba spôsobená bugom. Totiž používatelia aplikácia museli odkliknúť prístup k mikrofónu ak chceli využívať v rámci aplikácie chat. Čo čert nechcel, tak aplikácia omylom nahrávala aj zvuky mimo tohto chatu a odosielala dáta na severy spoločnosti. S druhým dychom spoločnosť dodala, že tieto dáta existovali len dočasne a posledný update túto chybu odstránil. Bug sa priamo dotýkal len Android používateľov.

Zdroj: vlastný

Mimochodom, toto nie je prvým fopá tejto spoločnosti. Začiatkom roka v aplikácii the Hush sa našla cesta ako bolo možné hacknúť aplikáciu cez Bluetooth a následne špehovať jej používateľov.

Zdroj: TheVerge

TIP  Samsung predstavil nového kráľa strednej triedy s trojicou zadných fotoaparátov. Zoznámte sa s novým Galaxy A7
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu