ANDROIDNovinkyWindows 10

Spoločnosť Mechdome onedlho prinesie to, čo sa Microsoftu nikdy nepodarilo. Android aplikácie bežiace na Windows 10

Spoločnosť Mechdome sa už dlhšiu dobu zameriava na služby a softvér, ktorými môže takmer hociktorý vývojár konvertovať Android aplikácie na aplikácie kompatibilné s operačným systémom iOS. Služby spoločnosti Mechdome to dokonca dokážu bez toho, aby mali prístup ku zdrojovému kódu. Spoločnosť ale len pred niekoľkým hodinami oznámila na svojom twitteri celkom zaujímavú správu, ktorá potešila nejedného fanúšika Windowsu. Mechdome má v pláne priniesť službu, ktorá by podobné konvertovanie aplikácií umožňovala aj medzi Androidom a operačným systémom Windows 10.

Mechdome dokázal to, čo sa Microsoftu nikdy nepodarilo

Pôvodné Android aplikácie majú nie len vyzerať a bežať ako natívne aplikácie určené pre Windows, ale majú byť kompatibilné aj s ďalšími funkciami tohto operačného systému. Mechdome ponúka aj službu na “prekladanie” API, vďaka čomu by aplikácie dokázali posielať notifikácie alebo otvárať internetový prehliadač Microsoft Edge. Názorná ukážka vo videu:

Konvertovanie aplikácií nemusí byť vždy najlepšou voľbou

Preklad API je samozrejme oveľa rýchlejší, ako emulácia celého operačného systému, no taktiež prináša niektoré nástrahy. Nie vždy je kompatibilný so všetkými súčasťami a plnohodnotná služba od spoločnosti Mechdome nemusí ponúknuť to, na čo všetci dlho čakáme. Prekonvertované aplikácie nemusia pracovať úplne podľa našich predstáv, no spoločnosť Mechdome nás možno príjemne prekvapí. V každom prípade musíme povedať, že predbehla samotný Microsoft, ktorý by si mal konečne uvedomiť, že Windows už nie je poprednou vývojárskou platformou a sám by mal priniesť služby, podobné tejto. Nejeden používateľ by ocenil, keby na svojom počítači, tablete alebo Windows smartfóne, mohol používať identické aplikácie, ako už dnes používa na svojom Android smartfóne alebo iPhone.

Nová služba od spoločnosti Mechdome je iba vo vývojovom štádiu a ešte si na ňu budeme musieť chvíľu počkať. Pokiaľ Vás ale zaujala služba na konvertovanie Android aplikácií na platformu iOS, môžete navštíviť stránky spoločnosti Mechdome, kde sa o tejto službe dozviete viac.

TIP  9  faktov o Google. Alebo o čom ste ani netušili

Zdroj: mspoweruser.com

 

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu