NovinkyTECH

SpaceX plánuje raketu Falcon Heavy vyskúšať v ostrej prevádzke už 6. februára

Len niekoľko dní od úspešných testov týkajúcich „statických požiarov“, ktorými sú označované výkonnostné testy raketových motorov Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že raketu Falcon Heavy prvykrát otestujú v praxi už 6. februára tohto roka. Inými slovami funkčnosť rakety v plnej sile uvidíme už o pár dní.

Spoločnosť SpaceX pôvodne plánovala štart rakety ešte v roku 2013 až 2014, avšak dátum sa neustále odkladal. Aktuálne po kompletnom testovaní rakety je konečne pripravená na prvý ostrý štart. Nižšie si môžete pozrieť zaujímavé video, ktoré opisuje nie len test statických požiarov, ale aj prináša zaujímavé informácie približujúce tento ambiciózny projekt.

Raketa Falcon Heavy je aktuálne najvýkonnejšia raketa aká bola kedy vyrobená. Je poháňaná 27 motormi a je schopná vyniesť na obežnú dráhu 50 ton nákladu. Prvých ľudí na Mars by mala raketa doviezť v roku 2024.

Zdroj: Twitter (Elon Musk) via The Verge

TIP  Nepremeškaj limitovanú ponuku na bezdrôtovú nabíjačku Xiaomu, ktorú môžeš mať za pár € | TIP REDAKCIE
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu