TECH

SpaceX hlási ďalší úspešný štart rakety Falcon 9, ktorá na obežnú dráhu vyniesla satelit

Spoločnosť Space X niekoľko dní dozadu sa pochválila prvým úspešným štartom rakety Falcon 9. V reporte, ktorý sme vám priniesli ste mohli vidieť reakciu samotného Elona Muska na úspešný štart, ktorá v ňom vyvoláva vlnu pozitívnych emócií.

Včera, spoločnosť Space X oznámila ďalší úspešný štart rakety Falcon 9, ktorá tentokrát na obežnú dráhu vyniesla PAZ satelit španielskeho zákazníka, ktorý je určený na poskytovanie geokomunikácie a radarového zobrazovania pre vládne ako i súkromné komerčné účely.

Tento štart však mal aj sekundárny účel, ktorý možno považovať za dôležitejší. Spoločnosť SpaceX totiž okrem PAZ satelitu vyniesla na obežnú dráhu ďalšie dva mikro satelity pre plánovanú internetovú širokopásmovú službu, ktorú Elon Musk vo svojom tweete nazval „Startlink“. Tieto satelity sú nevyhnutné na získanie certifikátov potrebných pre poskytovanie internetových služieb. Celkovo Elon Musk plánuje na obežnú dráhu vyniesť 4,425 internetových satelitov.

Zdroj: Twitter via Techchrunch

 

 

TIP  Je za dverami herný smartfón od Nokie?
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu