ANDROIDNovinky

Snímače odtlačkov prstov čaká veľký boom. Podľahli ste im už aj vy?

Snímače odtlačkov prstov sú to s nami v podstate už od roku 2013 kedy sa začali objavovať v tých najvýkonnejší zariadeniach svojho času. V podstate v dvoch až troch rokov začali tieto snímače prerážať aj do zariadení strednej triedy, vďačiť za to môžeme hlavne ich relatívne lacnej dostupnosti. Inak to nebude ani nasledujúce roky.

Spoločnosť Counterpoint Reasearch predikuje, že v budúcom roku bude mať implementovaný snímač v smartfóne viac ako 70% zariadení. Inými slovami viac ako miliarda zariadení ho bude mať implementovaných v rámci svojho teľa.

Zdroj: androidauthority.com

Pýtate sa prečo majú taký úspech?

Cena, konkurencia a bezpečnosť. To sú hlavné atribúty prečo ich popularita tak rastie. Dnes v podstate väčšina čínskych výrobcov ho implementuje aj do svojich lacnejších zariadení, a tam kde je dopyt je aj ponuka. Zároveň odtlačky umožňujú relatívne bezpečný spôsob na autorizáciu platieb, napríklad v Google Play obchode, Samsung Pay a ďalšie.

Nahradia ich skenery tváre či očných dúhoviek?

Neil Shah, CounterPont REsearch výskumník si myslí, že nie. Domnieva sa totiž, že IRIS skenery na rozpoznanie tváre nie sú ešte tak bezpečné.

„Spoľahlivosť skenerov odtlačkov prstov je hlavným problémom, dnes väčšina z nich môže byť ľahko oklamaná. Avšak s poslednými senzormi, ktoré disponujú živou detekciou prstov a využívajú technológiu snímania odtlačkov prstov ultrazvukom na vytvorenie 3D obrazu odtlačku, je dnes potenciálne najzabezpečenejší spôsob autorizácie, čo by mal byť ďalší faktor hrajúci v jeho prospech.“

Zdroj: androidauthority.com, úvodný obrázok (Pexels.com)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Jeden komentár

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu