Windows 10 Mobile

Sme o krok bližšie ku použiteľnému Windowsu 10 na Lumia smartfónoch. Hackerom sa podarilo spojazdniť reproduktory ako aj mobilné dáta

Vývoj fungujúceho operačného systému Windows 10 na ARM na smartfónoch Lumia je síce v rukách iba hŕstky hackerov, no aj tak stále napreduje. V posledných mesiacoch sme informovali hneď o niekoľkých úspechoch známych hackerov, no celý projekt naberá použiteľný charakter až v týchto dňoch. Operačný systém Windows 10 na ARM testovaný na smartfóne Nokia RX-130 doteraz obsahoval niekoľko nedostatkov, kvôli ktorým bol smartfón nevyužiteľný v bežnej praxi. Najnovšie pokroky hackera Gustave M ale opäť odstránili niekoľko nedostatkov, vďaka čomu je smartfón použiteľný aj pri bežných úkonoch.

Hackerovi sa podarilo spojazdniť mobilné dáta a reproduktory

Zdroj: Twitter (Gustave M)

Najväčšou novinkou je zrejme to, že hackerovi Gustave M sa podarilo spojazdniť mobilné dáta na zariadení, vďaka čomu už netreba byť neustále pripojený na wifi sieť. Táto dobrá správa prináša aj ďalšiu celkom podstatnú informáciu. Vďaka spojazdneniu mobilných dát, môžete so smartfónom uskutočňovať aj klasické hovory. Stačí si na to stiahnuť špeciálny VOIP softvér, ktorý je určený pre Windows 10. Ďalšou super správou je aj spojazdnenie reproduktorov na danom zariadení. Autor v procese zároveň zistil, že sa na Nokii RX-130 nachádza dokopy až 5 reproduktorov, čo je naozaj prekvapujúci údaj.

Zdroj: Twitter (Gustave M)

Aj keď Gustave M skúša jeho pokroky vo vývoji Windows 10 na ARM iba na zariadení Nokia RX-130, najnovšie vymoženosti by mali fungovať aj na oveľa bežnejšom smartfóne Lumia 950. Podobné pokroky stále dávajú nádej majiteľom starých Lumii, že budú ich zariadenia využiteľné aj v budúcnosti, keďže dobre vieme, že sa Microsoft na vývoj mobilného operačného systému Windows úplne vykašlal.

TIP  Wileyfox PRO opäť začína vyrábať Windows telefóny. Je po nich vraj veľký záujem

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Twitter-Gustave M)

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu