ANDROIDNovinky

Prvé smartfóny s operačným systémom Android Go by mali prísť už budúci týždeň

Koncom minulého roka spoločnosť počas Google oficiálne predstavila odľahčenú verziu operačného systému Android – Android Go. Základom mala byť optimalizácia systému pre slabšie zariadenia disponujúce napríklad veľkosť RAM pamäte 1GB alebo menej a podobne.

Posledné týždne Google zároveň začal predstavovať aj „odľahčené“ verzie aplikácií ako je napr. Gmail Google Asistent a ďalšie. Najnovšie, spoločnosť ohlásila, že prvé smartfóny s touto verziou operačného systému budú predstavené na udalosti MWC 2018, ktorá sa začne už v priebehu zajtrajšieho dňa.

Smartfón s operačným systémom Android Go budú dostupné krátko po ich oficiálnom predstavení

Android Go zo strategického hľadiska je dôležitým produktom hlavne v menej rozvinutých regiónoch sveta kde si ľudia nemôžu dovoliť výkonnejšie zariadenia. Google v závere správy dodáva, že smartfóny s daným operačným systémom budú k dispozícii v krátkom časovom slede.

Zdroj: Google blog

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu