Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Smartfón s podporou 5G sietí od Nokie príde v roku 2019

Zdroj: Youtube

5G je ďalší míľnikom pre štandardy rýchlosti siete a Nokia je jednou z vedúcich spoločností vo vývoji v  tejto oblasti. Podľa najnovších správ by prvý smartfón s podporou technológie 5G mal prísť už v priebehu budúceho roka. To či to bude Nokia 10, o ktorej niekoľko dní dozadu sa dostali prvé informácie  je dnes otázne.

5G štandard príde už v priebehu budúceho roku

Qualcomm v rámci listu pre OEM partnerov uviedol, že prvý smartfón s podporou 5G prinesie v spolupráci so spoločnosťou Nokia. Nižšie Vám prinášame časť tohto listu, kde sa spomína prinesenie tejto technológie:

„Spoločnosť Qualcomm Technologies, Inc., dcérska spoločnosť spoločnosti Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), dnes oznámila, že jej rodina modemov Qualcomm® Snapdragon ™ X50 5G NR bola vybratá pre množstvo výrobcov originálnych zariadení (OEM) pre štandardné 5G NR, sa ktorými začneme v roku  2019. Tí, ktorí pracujú so spoločnosťou Qualcomm Technologies, zahŕňajú výrobcov mobilných zariadení, ako sú napríklad Asus, Fujitsu Limited, Fujitsu Connected Technologies Limited, HMD Global – výrobca smartfónov  Nokia, HTC, Inseego / Novatel Wireless, LG, NetComm Wireless, NETGEAR, OPPO, Sharp Corporation, Sierra Wireless, Sony Mobile, Telit, vivo, Wingtech, WNC, Xiaomi a ZTE. Títo výrobcovia OEM pracujú na komercializovaní 5G mobilných zariadení pre pásma spektra sub-6 GHz a milimetrových vĺn (mmWave) od roku 2019 na základe prvého komerčne ohláseného 5G modemu, rodiny modemov Snapdragon X50 5G NR.“

Ako ste sa mohli vyššie dočítať tak spoločnosť HMD je jedná zo spoločností, ktoré prinesú na trh smartfóny s novým 5G štandardom. Prvé smartfóny by mali prísť už v budúcom roku.

Zdroj: NPU, úvodný obrázok: Youtube

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu