NovinkyWindows 10

Skvelé správy! Zariadenia s Windows 10 na ARM onedlho obdržia podporu 64-bitových aplikácií

Nesieme skvelé správy pre všetkých fanúšikov novej začínajúcej platformy Windows 10 na ARM. Najväčším nedostatkom tejto novo-vznikajúcej platformy je fakt, že tieto zariadenia nepodporujú klasické 64-bitové aplikácie. Microsoft nad podporou takýchto aplikácií dlho uvažovala snažil sa o ňu dávno pred samotným predstavením takýchto zariadení. Dlhé a náročné úsilie Microsoftu sa ale konečne vyplatilo a podpora 64-bitových aplikácií sa začne už o pár mesiacov.

Microsoft predstaví nové SDK na konferencii Build v máji

O tejto novinke informoval portál Endgadget, ktorému sa podarilo kontaktovať generálneho manažéra Windowsu – Erina Chappieho, ktorý vo svojej odpovedi prezradil, že Microsoft predstaví SDK pre ARM64 aplikácie na najbližšej konferencii Build, ktorá sa bude konať už 7. mája. S novými SDK budú môcť vývojári aplikácií natívne skompilovať aplikácie tak, aby mohli v 64-bitovej forme pracovať aj na zariadeniach s ARM procesormi. Vďaka tomu sa pre túto platformu otvárajú úplne nové brány zo stránky funkcionalít. Potencionálne väčšiu kompatibilitu aplikácií podporia samotní používatelia týchto zariadení, ale aj vývojári, ktorí sa nebudú musieť zaoberať s 32-bitovými aplikáciami. Nové SDK bude k dispozícii pre aplikácie priamo z obchodu Microsoft Store, ako aj pre klasické .exe aplikácie. To, či vývojári naozaj budú aplikácie kompilovať aj pre zariadenia s ARM procesormi, visí na samotných vývojároch a spoločnostiach, no Microsoft aspoň urobil krôčik o čosi bližšie ku tomu, aby naplno využil potenciál platformy Windows 10 na ARM procesoroch.

Podľa nás sa jedná o naozaj skvelé správy a postupom času sme aj prestali dúfať, že sa takéto niečo Microsoftu nakoniec podarí, alebo že sa ku tomuto kroku odhodlá. Podpora „všetkých“ aplikácií novej platforme určite prospeje a ocenia ju určite všetci používatelia týchto zariadení.

Zdroj: endgadget.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu