Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Škodlivým softwarom bolo napadnutých viac ako 16 miliónov zariadení počas minulého roku

Výskumné stredisko Motive Security Labs spoločnosti Alcatel-Lucent uverejnilo zaujímavú štatistiku týkajúcu sa škodlivého softwaru, ktorý napadol mobilné zariadenia počas minulého roku. Celkový objem škodlivého softwaru narástol podľa správy oproti minulému roku o 25 % a napadol 16 miliónov zariadení. Na prvý pohľad to vyzerá hrozivo a asi už spúšťate antivírový program, ale nemusíte, pravdepodobnosť, že to bol práve Vaše zariadenie je mizivá, totiž celkovo sa ich predalo viac ako 1 miliarda. Z pohľadu bezpečnosti možno mnohí z nás si myslia, že Windows je úplne iná liga ako Android, či IOS, ale mýlia sa. Počet vírusov na Androide a Windows Phone bol rovnaký.

Na druhej strane v prípade zariadení s IOS a systémom od spoločnosti BlackBerry boli na tom oveľa lepšie, ich zariadenia napadlo menej ako 1 % vírusov. Alcatel-Lucent ďalej poukazuje na narastajúci trend počtu infikovaných zariadení, ktorý odôvodňuje tým, že majitelia mobilných zariadení jednoducho zanedbávajú bezpečnostné opatrenia, vďaka ktorým by sa vyhli tomuto typu hrozieb.

Zdroj: zdnet.com

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu