ANDROIDNovinky

Google zablokoval v minulom roku 700,000 škodlivých aplikácií v obchode Play

Podľa najnovšieho reportu priamo od spoločnosti Google sa podarilo zablokovať o  70% viac škodlivých aplikácií a hier ako tomu bolo v minulom roku. Po preklopení percent do čísel to znamená, že Google zablokoval 700,000 aplikácií.

„V roku 2017 sme odobrali viac ako 700 000 aplikácií, ktoré porušovali pravidlá služby Google Play obchodu čo je o 70% viac ako v roku 2016. Nielenže sme odstránili viac škodlivých aplikácií, ale dokázali sme ich identifikovať skôr. V skutočnosti bolo identifikovaných a odmietnutých 99% aplikácií s obsahom v rozpore s našou politikou skôr než ich mohol niekto nainštalovať. To bolo možné prostredníctvom výrazných zlepšení v našej schopnosti odhaliť nevhodný obsah alebo škodlivý softvér – prostredníctvom nových modelov a techník strojového učenia.“, píše sa na stránkach spoločnosti Google.

Google sa pochválil aj novým algoritmom

Google sa v rámci reportu ďalej chváli aj tým, že sa im podarilo vyvinúť nový model detekcie, ktorý do budúcnosti sťaží developerom aplikácií s nevhodným obsahom ich nahratie do obchodu. Celkovo takto bolo doteraz postihnutých okolo 100,000 vývojárov.

Medzi škodlivé aplikácie, ktoré sú odstraňované z obchodu patria:

  • Odkopírované aplikácie.
  • Aplikácie s nevhodným obsahom.
  • Potencionálne škodlivé aplikácie.

Mnoho expertov tvrdí, že tieto aplikácie môžu pomôcť potencionálnym útočníkom dostať sa k citlivým údajom vo vašom smartfóne. Mimochodom, obchod Google Play aktuálne má okolo 2,6 milióna aktívnych aplikácií.

Zdroj: Google report, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Trápi Ťa slabý WiFi signál v domácnosti? Tento Xiaomi Mijia repeater môžeš mať za menej ako 8€! PS: ponuka je časovo limitovaná

 

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu