NávodyTECH

Škoda do roku 2025 chce priniesť 5 elektromobilov. V roku 2019 prinesie však ešte „medzistupeň“, hybridný Superb

Českú automobilku Škoda netreba nikomu zvlášť predstavovať, jedná sa predsa o najrozšírenejšie značku automobilov nie len v Česku, ale aj na Slovensku. Je plány však vyrážajú mnohým dych, chystá sa totiž do roku 2025 predstaviť až 5 elektromobilov.

Škoda vidí budúcnosť áut v elektromobiloch

„Budúcnosť značky Škoda bude elektrická,“ hovorí šéf značky, Bernhard Maier. „Plánujeme, že do roku 2025 zákazníkom ponúkneme päť vozidiel s čisto elektrickým pohonom v rôznych segmentoch. Je to dôležitý krok pre budúcnosť značky Škoda, aj Českej republiky ako jedného z centier automobilového priemyslu,“ dodal Bernhard Maier.

Prvý elektromobil by mohol podľa oficiálnych informácií brázdiť cesty už v roku 2020. Predtým avšak by sme sa mali dočkať ešte jedného auta, ktoré bude mať blízko k „čistejšej energii“. Reč je konkrétne o modely Škoda Superb, ktorá bude hybridným automobilom a príde už v roku 2019.

Všetky elektrické automobily by sa mali vyrábať na linkách závodu v Kvasinách. Komponenty pre hybridné autá sa budú vyrábať zas v Mladej Boleslavi.

Zdroj: Auto.sk

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu