NovinkyTECHZaujímavosti

Siri upustilo od integrácie vyhľadávača Bing, upadá kvôli tomu IQ virtuálnej asistentky?

Virtuálna asistentka Siri na iOS zariadeniach sa podľa používateľov radila medzi tie lepšie a múdrejšie asistentky. Siri dlhú dobu spolupracovala s vyhľadávačom Bing od Microsoftu, no spoločnosť Apple pred 12 dňami nahradila Bing populárnejším Googlom.

Vyzerá to tak že z celkom múdrej asistentky sa z jedného dňa na druhý stala nedostatočná pomocníčka, ktorá nedokáže vyhľadať ani tie najzákladnejšie informácie. Rýchla zmena vyhľadávača v tak premyslenom systéme ako je Siri si po pár hodinách vyžiadala svoju daň. Tá si po pár hodinách zavarila o veľký problém. Pri vyhľadaní bulharskej hymny virtuálna asistentka Siri prišla s linkom na národnú hymnu Bulharska. Jej odpoveď vyzerala jednoznačne – niekým milovaná, niekým naopak zas milovaná skladba Despacito. Všetci dobre vieme a pokiaľ nevieme tak dokážeme rýchlo nájsť, že hymnou Bulharska je skladba Mila Rodino.

Celkom vtipný je fakt, že všetky ostatné asistentky ako Google Asistant, Cortana alebo Alexa poznajú správnu odpoveď, takže tento problém zrejme nieje zavinený ani samotným vyhľadávačom. Chyba musela zrejme nastať v systéme samotnej virtuálnej asistentke Siri. Druhou možnosťou môže byť to, že by bol Tim Cook veľkým milovníkom  Luisa Fonsiho. Ku ktorej možnosti sa prikláňate Vy?

Zdroj: mspoweruser.com

TIP  Xiaomi Mi 8 Youth je oficiálne predstavený! Toto by mal byť nový kráľ strednej triedy
Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu