NovinkyTECHZariadenia

Sharp predstavil smartfón s 120Hz. Hravo si poradil so Samsung Galaxy S8 smartfónom, ktorý disponuje len 60Hz

Dnes sa výrobcovia smartfónov každý deň predbiehajú v rozlíšení, pričom už aj v strednej triede nie je až takým problémom nájsť displej s FULL HD rozlíšením. Ale má to ešte zmysel? Priznajme si, rozdiel medzi QHD a FULL HD displejom voľným okom len ťažko rozpoznáte, a častokrát sa jedná skôr len o marketingový ťah ako upútať pozornosť.

Spoločnosť Sharp sa pozrela na túto problematiku úplne inou optikou, namiesto súboja v podobe hustoty pixelov na displeji sa sústredili na Hz. A výsledok je skutočne vidieť. Totiž v ich smartfóne nájdeme displej, ktorý disponuje až 120Hz, pričom taká vlajková loď ako je Samsung Galaxy S8 disponuje len polovičnou hodnotou. Nižšie na videu si môžete pozrieť výsledok, ktorý je v prípade spomaleného záberu skutočne badateľný.

 

Čo hovoríte na výsledok? Nastavila spoločnosť Sharp nový trend kam sa bude uberať vývoj displejov do budúcna?

Zdroj: PhoneArena.com

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu