AppleNovinky

Šéf Apple: „Ak si vieš dovoliť každý deň kávu tak aj iPhone X“

Nový iPhone X patrí bezpochyby medzi, dokazujú to aj cenovky u našich operátorov kde nedotovaná cena začína od 1199€, v prípade dotovanej ceny telefónu to je o niečo menej, ale aj tak riadna paleta, 479€.

Čo sa týka ostatných obchodov tak cenovka v mnohých prípadoch presahuje hranicu 1200€, v každom prípade je to veľký obnos peniažkov, ktorý presahuje priemernú mesačnú mzdu a to nie len Slovákov, ale aj občanov okolitých krajín.

Tim Cook si v rámci rozhovore s investormi zapolemizovať na cenu nového iPhone X smartfónu:

„Ak sa nad tým zamyslíte, ide o pár káv týždenne. Je to menej ako jedna káva denne v lepšej kaviarni.“

Jedno je však isté, Tim Cook pravdepodobne nenavštevuje bežné kaviarne, totiž pri priemernej cene drahšej kávy okolo 2€ by ste si museli odoprieť viac ako 590 káv. Inými slova by ste na nový iPhone našetrili za necelé dva roky pričom by ste mohli hneď začať šetriť už aj na ďalší.

Mimochodom, predpokladá sa, že Apple pred týmito Vianocami zarobí viac peňazí ako kedykoľvek predtým. Očakávaný príjem za toto predvianočné obdobie analytici odhadujú na 87 miliárd dolárov, z ktorých až 30 miliárd poputuje práve z predaja zariadení iPhone X.

Ako teda, presvedčili vás slova Tima Cooka?

Zdoj: Tech Juice

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Jeden komentár

  1. to je možno pravda, ale potom mi neostáva na kávu a ja kávu milujem

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu