NovinkyWindows 10 Mobile

Sectumsempra! Microsoft si nechal patentovať zariadenie, ktoré sa podobá na prútik pre rozšírenú realitu

Microsoft si nechal patentovať svoj dizajnový návrh. Jedná sa o dizajn pre laserové ukazovadlo. Je veľmi pravdepodobné, že to príde pre HoloLens. Momentálne využíva HoloLens iba rôzné gestá a kliky rúk. Kebyže však príde takáto laserová pomôcka, všetko by sa zjednodušilo. Zvýšila by sa presnosť zameriavania vecí a taktiež aj hýbanie s nimi by bolo oveľa rýchlejšie.

Skutočnosť, že je dizajn patentovaný, naznačuje, že už existuje skutočný prototyp a je už v prevádzke, kde ho momentálne testujú.

zdroj: freepatentsonline.com

Patent zobrazuje prútik s ochranou ruky a tlačidlom dole a ďalšími tlačidlami hore. Niektorí sa domnievajú, že by to pravdepodobne fungovalo ako na videu nižšie. Na ňom môžete vidieť kombináciu HoloLens s iPhone zariadením, ktoré bolo využité ako ukazovadlo.

zdroj: mspoweruser.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu