Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Tip redakcie – Office Lens, šikovný pomocník nie len do kancelárie

Dnes si predstavíme zaujimavú aplikáciu priamo z dielne Microsoftu – Office Lens.

Ako už názov napovedá, jedná sa o kancelársku aplikáciu, pomocou ktorej môžete vystrihovať obrázky tabúľ a dokumentov, vylepšovať ich, upravovať tak, aby boli čitateľné, a ukladať ich do OneNotu. Môžete tiež konvertovať obrázky na wordové a powerpointové súbory.

Keď máte Office Lens, akoby ste mali vo vrecku skener. Ako mávnutím čarovného prútika digitalizuje poznámky na tabuliach. Dôležité dokumenty a vizitky tak vždy bez problémov nájdete. Načrtnite si nápady a odfotografujte to, čo si chcete pozrieť neskôr. Potvrdenky ani rýchle poznámky sa vám už nestratia.

Scenáre:
– Digitalizovanie a orezávanie obrázkov tabúľ a zdieľanie poznámok zo schôdze so spolupracovníkmi.
– Vytváranie digitálnych kópií tlačených dokumentov, vizitiek a plagátov a ich presné vystrihovanie.
– Tlačený text sa automaticky rozpozná (pomocou OCR), takže môžete vo OneNote v počítači vyhľadávať slová v obrázkoch, kopírovať ich a upravovať.

Funkcie:
– V režime Tabuľa Office Lens vystrihuje a odstraňuje odrazy a tiene.
– V režime Dokument Office Lens obrázky dokonale vystrihuje a upravuje im farby.
– Obrázky môžete ukladať nielen do priečinka Z fotoaparátu, ale aj priamo do OneNotu. Budete ich mať dostupné vo všetkých svojich zariadeniach.
– Obrázky môžete konvertovať na wordové (.docx) a powerpointové (.pptx) súbory, ktoré sa automaticky ukladajú vo OneDrive.

Office Lens

Office Lens vyžaduje prihlásenie s kontom Microsoft.
Konto Microsoft sa musí zhodovať s kontom zaregistrovaným v zariadení.

TIP  Aplikáciu Váš telefón na zariadenie s najnovšou verziou Windowsu už žiaľ nestiahnete. Microsoft ju stiahol z obchodu

Aplikácia je vo Windows phone store k dispozícií zdarma.

Po kliknutí na obrázok budete presmerovaný do obchodu

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu