NovinkyWindows 10

Satya Nadella v rozhovore uviedol koľko ľudí používa Windows a číslo je veľmi zaujímave

Satya Nadella, CEO Microsoftu, učinil zaujímavé vyhlásenie o “ekosystéme Windowsu” počas rozhovoru pre portál Bloomberg.

Rozhovor bol prevažne o záujmoch spoločnosti Microsoft a o budúcnosti Windows telefónov. Nadella uviedol aj ďalšiu veľmi zaujímavú informáciu a to, že viac ako 1 miliarda užívateľov PC používa Windows ako operačný systém. Z úst CEO zaznelo aj to, že číslo každý dnom rastie, z čoho mal samozrejme veľkú radosť. Napriek všetkému je súčasné číslo nižšie ako bolo predpokladané, pretože v roku 2014 bolo podľa štatistík Microsoftu viac ako 1.5 miliardy užívateľov.

Ďalší nepríjemný fakt je, že číslo PC používateľov vo všeobecnosti každým rokom klesá čo čiastočne vysvetľuje, prečo je len 400-500 miliónov užívateľov Windows 10.

V rozhovore Nadella taktiež znovu otvoril otázku Windows telefónu, jeho hardwera a taktiež kategórii v ktorých sa bude firma realizovať napr. Surface Phone, ktorý vytvorí novú kategóriu telefónu s operačným systémom ako majú PC.

zdroj: mspoweruser.com

TIP  Google omylom spustil reklamu na ešte oficiálne nepredstavené zariadenia. Okrem smartfónu Pixel 3 Google predstaví pravdepodobne aj nový Pixelbook
Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu