Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Samsung zarobí viac peňazí na iPhone X ako na ich vlastnom Galaxy S8. Pýtate sa ako je to možné? Tu je vysvetlenie

Zdroj: YT

Samsung, pre mnohých je to spoločnosť „jednej“ produktovej línie zariadení, telefónov.  Avšak nie je to celkom pravda, totiž okrem telefónov sa venujú aj iným oblastiam, od práčok, cez chladničky až po výrobu komponentov pre telefóny. Medzi tieto komponenty patria napríklad displeje, čipy a ďalšie jednotlivé časti zariadení.

Samsung ako jeden z najväčších dodávateľov komponentov do smartfónov dodáva práve OLED displeje, NAND čip a DRAM čip práve manufaktúram, ktoré vyrábajú samotný iPhone X od spoločnosti Apple. The Wall Street Journal, prišiel s prepočtom, ktorý hovorí o tom, že Samsung na každom predanom zariadení iPhone X zarobí 110 dolárov, a podľa predpokladov predaja by si tak na svojom konte mal polepšiť o 4 miliardy USD, čo je viac ako za Samsung Galaxy S8.

Je možno teda hovoriť o Samsungu a Apple ako konkurentoch?

Je celkom zaujímavé vidieť ako v podstate dvaja najväčší konkurenti na pozadí spolupracujú a to, že sa nejedná o drobné vyzdvihuje aj celkový obrat spoločnosti Samsung, kde táto spolupráca pretavuje zhruba tretinový obrat celej spoločnosti.

Zdroj: WSJ

TIP  OFICIÁLNE POTVRDENÉ: Huawei Mate 20 Pro dostane do vienka batériu, ktorú mu bude konkurencia závidieť

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu