NovinkyZaujímavosti

Samsung zarobí viac peňazí na iPhone X ako na ich vlastnom Galaxy S8. Pýtate sa ako je to možné? Tu je vysvetlenie

Samsung, pre mnohých je to spoločnosť „jednej“ produktovej línie zariadení, telefónov.  Avšak nie je to celkom pravda, totiž okrem telefónov sa venujú aj iným oblastiam, od práčok, cez chladničky až po výrobu komponentov pre telefóny. Medzi tieto komponenty patria napríklad displeje, čipy a ďalšie jednotlivé časti zariadení.

Samsung ako jeden z najväčších dodávateľov komponentov do smartfónov dodáva práve OLED displeje, NAND čip a DRAM čip práve manufaktúram, ktoré vyrábajú samotný iPhone X od spoločnosti Apple. The Wall Street Journal, prišiel s prepočtom, ktorý hovorí o tom, že Samsung na každom predanom zariadení iPhone X zarobí 110 dolárov, a podľa predpokladov predaja by si tak na svojom konte mal polepšiť o 4 miliardy USD, čo je viac ako za Samsung Galaxy S8.

Je možno teda hovoriť o Samsungu a Apple ako konkurentoch?

Je celkom zaujímavé vidieť ako v podstate dvaja najväčší konkurenti na pozadí spolupracujú a to, že sa nejedná o drobné vyzdvihuje aj celkový obrat spoločnosti Samsung, kde táto spolupráca pretavuje zhruba tretinový obrat celej spoločnosti.

Zdroj: WSJ

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu