ANDROIDTECH

Samsung sa chce vrátiť ku starým tradíciám. Nový Galaxy S10 príde aj vo verzii s „rovným“ displejom

Spoločnosť Samsung v roku 2017 prekvapila celý technologický svet tým, že z rady smartfónov Galaxy S nadobro odstránila klasický „rovný“ displej. Ten bol dovtedy bežnou súčasťou smartfónov z radov Galaxy S alebo Note a medzi fanúšikmi značky bol obľúbený aj napriek tomu, že bol smartfón ponúkaný aj vo verzii so zahnutým Edge displejom. Samsung sa chce ale asi ku starým tradíciám opäť vrátiť. Nový Galaxy S10 bude totižto dostupný aj vo verzií s normálnym displejom.

Unikli kódové označenia novej generácie smartfónov Galaxy S

S informáciami ohľadom novej generácie smartfónov Samsung Galaxy S10 prišiel ako prvý známy leaker vystupujúci pod prezývkou Ice universe. Ten na svojom Twitteri odhalil nie len kódové označenia novej generácie, ale aj informácie o type a rozmere obrazovky v daných modeloch. Najväčším prekvapením je prvý spomenutý Galaxy S10 s označením SM-G970, ktorý má prísť s 5,8-palcovým rovným displejom. Tento smartfón má byť zároveň najlacnejším modelom z trojice pripravovaných smartfónov.

Návrat ku starým tradíciám

Zatiaľ nie je známe, z akého dôvodu sa rozhodol Samsung vykonať takéto kroky. Samsung dal rovnému displeju červenú spoločne s generáciou Galaxy S8, ktorá bola dostupná už iba vo verziách so zahnutým displejom. Jednou z možností, prečo sa tak Samsung rozhodol, je vytvorenie väčšieho konkurenta pre nové smartfóny od spoločnosti Apple, poprípade iné značky. Ceny najnovších vlajkových lodí sa každým rokom zvyšujú a čiastočne lacnejší model s normálnym displejom by určite niektorých potencionálnych kupcov potešil.

Pred vytvorením hocijakého záveru si je ale treba uvedomiť, že ide o neoficiálne informácie. Plány spoločnosti sa mohli medzičasom úplne zmeniť. Na oficiálne info si budeme musieť bohužiaľ počkať ešte niekoľko mesiacov.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Twitter – Iceuniverse)

Tagy
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu