ANDROIDZariadenia

Samsung pripravuje dva cenovo dostupnejšie smartfóny. Ponúknu displej bez rámčekov?

Kórejská technologická spoločnosť pripravuje dva ďalšie cenovo dostupné smartfóny. Ako už z nadpisu tušíš, reč je o pripravovanom Samsungu Galaxy J4 a Galaxy J6 model 2018. Jeden z týchto smartfónov ponúkne navyše vlastnosti z výrazne drahších modelov Galaxy S9 a Galaxy S9+.

Aktuálne úniky tvrdia, že Samsung Galaxy J6 (2018) ponúkne veľký 5,6″ AMOLED Infinity displej s rozlíšením 720 x 1480 pixelov. Tento model tak ponúkne pomer strán 18,5:9 a pomerne úzke rámčeky okolo obrazovky. Pod kapotou by mal tykať 8-jadrový procesor Exynos 7870 s taktom 1,6 GHz, ktorému bude sekundovať 2, 3 alebo 4 GB RAM a 32 alebo 64 GB úložisko. Na prednej strane by sa mal nachádzať 13 Mpx a 8 Mpx fotoaparát pre skvelé selfies závery. Mimochodom, pripravovaná novinka bude vybavená 3000 mAh batériou, podporou pre dve SIM karty a predinštalovaným Androidom 8 Oreo.

Samsung nezabúda na cenovo dostupnejšie smartfóny

Samsung Galaxy J4 (2018) ponúkne klasický 5,5″ displej, pričom ešte stále nevieme, či sa bude jednať o OLED alebo LCD panel. Tento model bude poháňaný úspornejším 4-jadrovým procesorom Exynos 7570 s taktom 1,4 GHz, ktorému bude sekundovať 2 alebo 3 GB RAM. Na zadnej strane nájdeme 13 Mpx fotoaparát, zatiaľ čo predná strana ponúkne 5 Mpx fotoaparát s LED bleskom. Aj tento model bude vybavený podporou pre dve SIM karty a Androidom 8 Oreo.

Samsung by mal predstaviť oba smartfóny už v priebehu následujúcich mesiacov. Obe novinky budú vybavené špeciálnym Bike režimom, ktorý užívateľovi vypne hovory a upozornenia, keď bude jazdiť na bicykli. Novinky ponúknu taktiež režim pre ultra šetrenie batérie či možnosť v rámci režimu Turbo Speed otvárať aplikácie oveľa rýchlejšie.

TIP  Nový Razer Phone 2 príde už 10. októbra. Čo máme od neho očakávať?

Zdroj: Phonearena.com, úvodný obrázok: vlastný

Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu