ANDROIDNovinky

Samsung prinesie takmer plnohodnotný desktop do ich smartfónov, tak ako to urobila spoločnosť HP

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Samsung priniesla na trh veľmi podobnú funkcionalitu ako Microsoft pred dvomi tromi rokmi, konkrétne reč je o funkcionalite Samung DeX, ktorá vychádza z konceptu Continuua, ktoré sme mohli nájsť na Windows 10 Mobile zariadeniach.

Okrem toho, že Samsung v podstate skopíroval myšlienku tejto technológie, tak teraz si za svoju funkciu berie aj funkcionalitu Workspace od spoločnosti HP. Táto funkcia v podstate umožňuje spúšťanie klasických Win32 aplikácií na virtuálnom desktope.

Ich riešenie automatizuje nastavenia aplikacií Amazon WorkSpace a Microsoft Windows Desktop ako Služba (DaaS) pre zariadenia Galaxy Note 8, S8/S8+ umožňujúce cez Samsung DeX pracovať s virtuálnym stolným počítačom prostredníctvom ich smartfónov a niekoľkých jednoduchých krokov.

Služba Amazon Worksplace bude dostupná za 0,22USD/hodinu alebo za mesačných paušál od 35USD.

„Prístup cez Amazon WorkSpace a prostredníctvom Samsung Dex poskytneme klientom výkonný Windows počítač v smartfóne, ktorý im umožní prístup k ich dokumentom, aplikáciam a ostatným zdrojom, ktoré potrebujú pre zvýšenie flexibility,…“, hovorí Nathan Thomas, generálny manažér Amazon WorkSpace.

Zdroj: MSP

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu