Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Samsung prinesie takmer plnohodnotný desktop do ich smartfónov, tak ako to urobila spoločnosť HP

Zdroj: MSP

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Samsung priniesla na trh veľmi podobnú funkcionalitu ako Microsoft pred dvomi tromi rokmi, konkrétne reč je o funkcionalite Samung DeX, ktorá vychádza z konceptu Continuua, ktoré sme mohli nájsť na Windows 10 Mobile zariadeniach.

Okrem toho, že Samsung v podstate skopíroval myšlienku tejto technológie, tak teraz si za svoju funkciu berie aj funkcionalitu Workspace od spoločnosti HP. Táto funkcia v podstate umožňuje spúšťanie klasických Win32 aplikácií na virtuálnom desktope.

Ich riešenie automatizuje nastavenia aplikacií Amazon WorkSpace a Microsoft Windows Desktop ako Služba (DaaS) pre zariadenia Galaxy Note 8, S8/S8+ umožňujúce cez Samsung DeX pracovať s virtuálnym stolným počítačom prostredníctvom ich smartfónov a niekoľkých jednoduchých krokov.

Služba Amazon Worksplace bude dostupná za 0,22USD/hodinu alebo za mesačných paušál od 35USD.

„Prístup cez Amazon WorkSpace a prostredníctvom Samsung Dex poskytneme klientom výkonný Windows počítač v smartfóne, ktorý im umožní prístup k ich dokumentom, aplikáciam a ostatným zdrojom, ktoré potrebujú pre zvýšenie flexibility,…“, hovorí Nathan Thomas, generálny manažér Amazon WorkSpace.

Zdroj: MSP

TIP  Google Chrome si odteraz bude viac rozumieť s Windowsom 10. Dočkali sme sa notifikácií z Chromu v Akčnom Centre

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu