NovinkyZaujímavosti

Samsung na dodávkach displejov pre iPhone X otočí miliardy dolárov. Tipnite si koľko?

Samsung a Apple sú dlhoročnými rivalmi a hoci obaja dúfajú v úspech toho svojho produktu tak Kórejčania potajomky určite fandia aj „jablčkárom“.  Pýtate sa prečo? Odpoveď je veľmi jednoduchá, Samsung dodáva pre iPhone X OLED panely.

Samsung zarobí miliardy na úspechu iPhone X

S veľmi zaujímavým reportom prišiel magazín The Investor, ktorý sa pokúsil odhadnúť celkový príjem spoločnosti Samsung v rámci vzájomného kontraktu. Ich odhad pritom nemusí byť príliš odlišný od reality. Vychádzajú totiž z predpokladu, že spoločnosť Samsung Display v priebehu nasledujúceho roka dodá zhruba 180 až 200 miliónov OLED panelov pre nový iPhone X. Na základe kalkulácie, ktorá je postavená na tom, že OLED panel stojí zhruba 110 dolárov im vyšlo, že spoločnosť Samsung by si mala tak na svoj účet pripísať celkom slušnú sumičku – niečo medzi 19,8 až 22 miliardami dolárov (jedná sa o celkový objem transakcie neočistený o náklady).

Doteraz spoločnosť Samsung dodala pre Apple okolo 50 miliónov panelov pre iPhone X.  Nuž v každom prípade sa dá slušne zarobiť aj na úspechu úhlavného konkurenta. Samsung je jasným príkladom.

Zdroj: The Investor, úvodný obrázok: Pexels.com

TIP  Tento gadget od Xiaomi - Mi TDS by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Zmeria kvalitu vody na počkanie a stojí len pár €
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu