NovinkyTECH

Samsung intenzívne pracuje na skladacom smartfóne, objavil sa ďalší patent. Predbehne Microsoft?

Blíži sa nová éra smartfónov so skladacími  displejmi. Nasvedčujú tomu posledné trendy výrobcov ako aj patenty, ktoré sa objavujú každý týždeň.

Posledným výrobcom a zároveň aj prvým, ktorý uviedol na trh skladací smartfón s dvomi displejmi je spoločnosť ZTE, ktorá predstavila zariadenie pod názvom Axe M, hoci prvý prototyp priniesla ešte spoločnosť Lenovo, ktorá ukázala svetu ako prvá funkčný koncept smartfónu s ohybným displejom.

Prvé zariadenie s dvoma displejmi (ZTE)  a ohybným displejom (Lenovo)

Nehovor viac o spoločnosti Microsoft, ktorá nás v pravidelných intervaloch kŕmi viacerými patentmi v rámci ktorých môžeme vidieť nové smerovanie vývoja zariadení.

Zdroj: freepatentsonline.com

Najnovšie sa však podobným smerom chce ubrať pravdepodobne aj spoločnosť Samsung, ktorej prvé patenty sa objavili už začiatkom roka a teraz sú dostupné ďalšie. Ten najnovší sa nesie v štýle skladacích zariadení Microsoftu, konkrétne Surface Booku. Keď je prístroj zatvorený, tak má medzeru medzi displejmi ako aj podobné spracovanie. Čo je však na ich spracovaní oveľa zaujímavejšie je to, že v tomto prípade by sa malo jednať o flexibilný „pánt“, ktorý by mal byť aj zároveň displejom.

Zdroj: MSP

V každom prípade uvidíme či sa na konci dňa podarí spoločnosti priniesť na trh skladací smartfón skôr ako Microsoftu, avšak podľa doterajších vyjadrení biznis riaditeľa Samsungu by sa tak malo stať už v budúcom roku.

Zdroj: MSP, vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu