ANDROIDNovinkyŠPEKULÁCIE

Samsung Galaxy S10 bude zrejme vybavený zabudovaným skenerom odtlačkov prstov v displeji

Keďže od predstavenia najnovšej vlajkovej lode spoločnosti Samsung ubehli viac ako dva mesiace, kórejský výrobca už pracuje na mobile nasledujúcom v rade Galaxy S, a to konkrétne na novom Samsungu Galaxy S10. Síce do predpokladaného predstavenia Galaxy S10 na MWC 2019 v Barcelone zostáva ešte niečo okolo tri štvrte roka, objavujú sa už rôzne špekulácie a nové odhalenia ohľadom toho, čo by mal telefón priniesť na trh.

Povráva sa až o 3 potencionálne využiteľných technológiách

Najnovšie správy prichádzajúce z kórejskej stránky The Bell naznačujú, že mobil by mal byť vybavený čítačkou odtlačku prsta priamo v displeji. Samsung by nebol zďaleka prvou značkou pýšiacou sa skenerom odtlačkov prstov skrytou v displeji, dokázali to pred ním už firmy ako Vivo, Huawei, Oppo, Bibo alebo Xiao. Napriek tomu, by bola táto zmena určite vítaná a znamenala by potrebnú veľkú zmenu oproti svojmu mladšiemu súrodencovi. Senzor môže byť buď optický, vyvíjaný spoločnosťou Synaptics a Taiwan’s Ezestek alebo sa v zariadení objaví ultrazvukový senzor, ktorý by  bol zas vyrobený známou firmou Qualcomm. Ďalej sa uvažuje nad napodobeninou 3D sensing od Applu, ale podľa viacerých zdrojov táto technológia nebude dostatočne vyvinutá aby uzrela svetlo sveta zároveň s S10.

Samsung určite plánuje aj iné zmeny

Okrem spomínanej čítačky, by mohol Samsung zapracovať aj na množstve ďalších zmien, ktoré by jednoznačne odlíšili Galaxy S10 od jej mladšej sestry. Veď napokon ako už naznačuje kódové meno zariadenia – Beyond, novinka má byť naozaj nadupanou mašinou schopnou bezproblémovo prekonať iPhone X, aj jeho potencionálneho nástupcu. Avšak zatiaľ nevieme, či do najnovšieho prírastku v rade S implementuje Samsung aj nejakú výraznejšiu zmenu ako práve zabudovaný odtlačok prstov pod obrazovkou, keďže žiadna z informácií ešte nie je oficiálne potvrdená spoločnosťou Samsung.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Youtube)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu