NovinkyTECH

S HoloLens 2.0 príde aj samostatný čip pre AI. Pozrite sa čo prinesie 2. generácia inteligentných okuliarov

Práce na druhej generácii inteligentných okuliarov HoloLens už nejaký ten piatok bežia. Okrem toho, že by mali byť prístupnejšie širšiemu okruhu používateľov moc toho o nich nevieme. Teda aspoň doteraz.

Microsoft počas včerajšieho dňa na svojom blogu zverejnil niekoľko nových informácií. Budú disponovať napríklad druhou generáciou procesoru HPU (Holographic Processing Unit)  s AI kompresorom. Spoločnosť si od vývoja tohto headsetu sľubuje, že prinesie dostatok výpočtového výkonu, zvládajúceho aj náročnejšie úlohy ako je napríklad rozpoznávanie obrazu, zvuku a ďalších informácií pričom k spracovaniu by malo dôjsť priamo v zariadení. Inými slovami HoloLens 2.0 budú schopné plnohodnotnej práce aj bez potreby internetového pripojenia.  Zaujímavosťou týchto okuliarov ďalej  je aj to, že AI bude pracovať nepretržite, bez ohľadu na batériu.

Momentálne však nie známa informácia kedy druhá generácia inteligentných okuliarov sa dostane do predaja. Na druhej strane však treba povedať, že sa špekuluje o roku 2019.

Zdroj: Microsoft

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close