Novinky

Rumuni pracujú na „ľudovom“ elektromobile, ktoré by malo stáť menej ako 14,000€. CEO spoločnosti hovorí, že ich inšpiroval Elon Musk

Rumuni chcú priniesť prvý skutočne ľudový elektromobil, ktorého cena by mala byť 13,700€ (bez dotácie štátu).  Gheorghe Muresan manažér spoločnosti stojacej za týmto elektromobilom GTG Ozone, ktoré by malo prísť v dvoch verziách (2 a 4 miestne) hovorí, že inšpiráciu získali od amerického vizionára Elona Muska, ktorý sa pokladá za priekopníka v tejto oblasti.

GTG Oxygen lacny elektromobil_ CEO spolocnosti
Zdroj: business-review.eu

Ročne chcú predať 3,000 až 4,000 áut

Muresan hovorí, že počiatočné plány týkajúce sa produkcie elektromobilov nie sú veľké, ale chceli by ročne vyrobiť okolo 3,000 až 4,000 áut. S produkciou chcú začať vo februári budúce roku na ploche 2600 metrov štvorcových. Muresan ďalej hovorí, že auto by malo byť schopné dosiahnúť rýchlosť 55 až 66 km/h a na jedno nabitie by malo vydržať zhruba 1 deň.

Vývoj auta podľa jeho slov stál 1,6 milióna € pričom 1 milión získali vďaka fondom z EÚ. Zaujímavosťou je, že cena elektromobilu by mala vďaka dotáciám vlády začínať niekde na úrovni okolo 6,850€. V najvyššej výbave bude stáť 16,000€ vrátane dane.

Zdroj: business-review.eu

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu