NovinkyTECH

Rozšírenie, ktoré má vo svojom PC viac ako 2 milióny používateľov sleduje vašu históriu aj v inkognito móde

Keď sa v súvislosti s internetovým prehliadačom povie inkognito mód tak väčšinu napadne, že prezeranie internetu v tomto režime je anonymné. Nuž, nie je tomu celkom tak. Totiž okrem toho, že váš poskytovateľ internetu vidí čo robíte tak aj niektoré rozšírenia anonymne zbierajú tieto dáta.

Jedným z takýchto rozšírení pre internetový prehliadač Google Chrome je rozšírenie Stylish, ktoré nájdeme u viac ako 2 miliónov používateľov. Rozšírenia odstraňuje viacero rušivých elementov z webstránok, vrátane trendových topikov z Facebooku, prilepené navigácie ovládania webstránok pri skrolovaní a ďalšie.

Robert Heaton na svojom blogu k tejto téme napísal:

„Bohužiaľ, od januára 2017 Rrzšírenie Stylish  bolo obohatené o bonusový spyware, ktorý zaznamenáva každú webovú stránku, ktorú navštívim ja a jej 2 milióny ďalších používateľov. Stylish pošle našu kompletnú aktivitu prehliadania späť na jej servery spolu s jedinečným identifikátorom. To umožňuje novému vlastníkovi, LikeWeb, spojiť všetky akcie jednotlivca do jedného profilu. A pre používateľov ako ja, ktorí si vytvorili Stylish účet na userstyles.org, tento jedinečný identifikátor môže byť jednoducho prepojený s prihlasovacím súborom cookie. To znamená, že nielen spoločnosť SimilarWeb vlastní kópiu kompletnej histórie prehliadania, ale má aj dostatočné množstvo ďalších údajov na teoretické prepojenie týchto histórií s e-mailovými adresami a skutočnými identitami.“

Ak rozšírenie používate a vadí vám, že niekto na druhej strane internetu monitoruje vašu kompletnú aktivitu tak vám odporúčame zmeniť povolenia, ktoré stali dali jednotlivým vývojárom tretích strán.

TIP  Xiaomi predstavuje bundu „Xiaomi 90 Minute“ s vlastným mechanizmom vyhrievania

Zdroj: howtogeek.com, úvodný obrázok: vlastný

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu