NovinkyTECH

Šialené, tento robot dokáže inštalovať sadrokartónové priečky. Máme sa báť o pracovné miesta?

Technológie, technológie a ešte raz technológie. Je to oblasť, ktorá nezastaviteľnou rýchlosťou napreduje dopredu a dôkazom toho je aj najnovší výsledok práce AIST (Japonská moderná premyslená veda), ktorá vyvinula robota HRP-5P.

Nižšie na videu si môžete pozrieť výstup práce AIST v podobe robota HRP-5P, ktorý dokáže inštalovať sadrokartónové dosky.

Tento robot bol vyvíjaní AIST a ma reagovať na stále narastajúci počet obyvateľstva a starnúce obyvateľstvo Japonska. Cieľom je, aby nahradil nedostatok pracovnej sily. Výskumný ústav sa usiluje o autonómnu náhradu práce na montážnych miestach pre veľké stavby, ako sú budovy, domy, lietadlá a lode.

Mimochodom, prieskum Oxfordskej univerzity z roku 2013 kvantifikuje pravdepodobnosť automatizácie týchto špecifických úloh, ktorý odhaduje, že je 79% pravdepodobnosť, že prácu „inštalatérov stien“ nahradia roboti.

Zdroj: TheVerge.com, úvodný obrázok:  Youtube (産総研広報)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu