TECHWindows 10

Microsoft do Windowsu prináša operačný systém určený pre robotov

Microsoft vo svojom blogovom príspevku uviedol, že vydáva experimentálnu verziu operačného systému ROS1, ktorá obsahuje nástroje a knižnice umožňujúce vývojárom budovať komplexné roboty a súčasne využívať pokročilé funkcie (Machine Learning,  Azure Cognitive Services,…) systému Windowsi 10 IoT.

„Ľudia boli vždy fascinovaní robotmi. Moderné roboty dnes dopĺňajú náš život, a to ako v práci, tak aj doma. Skladové roboty umožnili rýchlejšie dodanie zákazníkom online a mnohí majitelia domácich zvierat sa spoliehajú na robotické vysávače, aby udržali podlahu čisté. Priemysel vidí v robotoch viacero benefitov od diverzifikácie v manufaktúre, doprave, zdravotníctve či pri nehnuteľnostiach. Ako roboty pokročili, tak aj vývojové nástroje. Vidíme robotiku s umelou inteligenciou ako všeobecne dostupnú technológiu na posilnenie ľudských schopností.

[…] Spoločnosť Microsoft spolupracuje s Open Robotics a ROS Industrial Consortium na uvedení operačného systému Robot do systému Windows. Spoločnosť Microsoft sa pripojila k ROS Industrial Consortium, ktorej poslaním je rozšíriť pokročilé možnosti ROS na výrobu a zlepšiť produktivitu a návratnosť investícií priemyselných robotov.“

Na udalosti ROSCon 2018 bude spoločnosť Microsoft prezentovať robota ROBOTIS Turtlebot 3, ktorý bude pracovať so systémom ROS postavenom a poháňanom systémom Windows 10 IoT Enterprise na procesore Intel Coffee Lake NUC. Stroj využije systém Windows Machine Learning na nasmerovanie k osobe, ktorá je k nemu najbližšie.

Zdroj: Microsoft via Neowin.net

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu