Windows 10Windows 10 Mobile

Renomovaný portál prišiel s informáciami, že prelomový Surface Phone nepríde tak skoro. Ak teda vôbec príde

Surface Phone telefón z kuchyne Microsoftu, o ktorom sa posledné týždne písalo vo zvýšenej by na konci dňa nemusel byť vôbec predstavený tak skoro a to aj napriek tomu, že internetom brázdilo viacero termínov jeho predstavenia. S týmito informáciami prišla Mary Jo Foley z internetového magazínu Zdnet.com, ktorá dokonca tvrdí, že projekt Surface Phone bol zrušený.

Hlavným problémom je operačný systém Andromeda OS

Dôvodov prečo Surface Phone nebude tak skoro predstavený je hneď viacero. Avšak tým najvýznamnejším faktorom je, že operačný systém Andromeda OS nebude s veľkou pravdepodobnosťou vraj súčasťou ďalšej veľkej aktualizácie a to z dôvodu, že OS nie je ešte dostatočne pripravený.

Druhým dôvodom je aj to, že Microsoft údajne nevidí dostatočný dopyt po skladateľom zariadení vo veľkosti smartfónu, na ktorý by bolo možné inštalovať len aplikácie stiahnuté priamo z obchodu. Na druhej strane sa objavili špekulácie, že by mohlo byť predstavené obdobné zariadenie väčších rozmerov (pozn. redakcie: predpokladáme, že notebook), ktorý by rozbehal aj klasické aplikácie či hry.

Nuž, či sa tak stane alebo nie ukážu nasledujúce mesiace. V každom prípade ak by sa tieto informácie (údajne) pochádzajúce priamo zo zdrojov Microsoftu potvrdili, tak by sme na „pohrebisku“ zariadení ako Courier, Xbox SmartWatch, Microsoft Band 3, Zune, Nokia McLaren a ďalšie mohli čoskoro vidieť aj mystický Surface Phone.

TIP  Aké funkcie a aplikácie zmiznú z Windowsu 10 po aktualizácii October 2018 Update?

Zdroj: Zdnet.com, úvodný obrázok: Twitter (David Breyer)

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu