Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Renomovaný analytik z Wall Steet si myslí, že Microsoft sa môže v budúcnosti stať novodobým Netlfixom v hernom priemysle

Zdroj: Pexels.com

Spoločnosť  Microsoft sa dlhodobo zaujíma o streamingové služby, čo nie je žiadnym tajomstvom, na základe čoho si myslí jeden z analytikov Wall Street, že Microsoft by sa mohol v budúcnosti stať novým „Netflixom“ v hernom priemysle.

Morgan Stanley Weiss v jednom zo svojich listov svojim klientom píše:

Vidíme, že Microsoft buduje „Netflix of Gaming“, ďalej dopĺňa: Myslíme si, že herný priemysel je dlhodobo neprávom podhodnotený ako analytikmi tak aj investormi. S rozširovaním a expanziou herného ekosystému z konzol na PC, mobilné zariadenia a posunom z predaja jednorazových hier k predplatiteľským službám, vrátanie streamovania, vysielania a zmiešanej reality, vidíme do budúcna dobre situovanú pozíciu spoločnosti (pozn. redakcie: Microsoft) v hernom priemysle.

Weis ďalej verí, že zmes opakujúcich sa výnosov vďaka softvéru a službám by mohla dopomôcť spoločnosti do roku 2021 k dosiahnutiu hodnoty spoločnosti jedného bilióna dolárov.

Potenciál spoločnosti bol tak isto spomenutý aj ďalšími analytikmi. Napríklad analytikom spoločnosti Timothy O’Shea, ktorý budúcnosť vidí v streamovacích službách.

Pre zaujímavosť, nedávno CEO spoločnosti Ubisoft povedal, že ďalšia generácia herných konzol môže byť poslednou. Verí totiž, že hráči sa v budúcnosti začnú preorientovávať na streamovacie služby ako je napríklad služba Geforce Now. V každom prípade Microsoft v súčasnosti vďaka službe Microsoft Azure, vedomostnému ako aj ekonomickému kapitálu, má dostatočne podmienky na to, aby mohol zabojovať o pomyselný trón. Či sa tak však tak stane ukáže len čas.

TIP  Samsung si dal patentovať technológiu, ktorá dokáže „zregenerovať“ displej po škrabancoch

Zdroj: MSP, vlastný, úvodný obrázok: Pexels.com

Komentáre sú vypnuté

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu