TECH

Renomovaný analytik z Wall Steet si myslí, že Microsoft sa môže v budúcnosti stať novodobým Netlfixom v hernom priemysle

Spoločnosť  Microsoft sa dlhodobo zaujíma o streamingové služby, čo nie je žiadnym tajomstvom, na základe čoho si myslí jeden z analytikov Wall Street, že Microsoft by sa mohol v budúcnosti stať novým „Netflixom“ v hernom priemysle.

Morgan Stanley Weiss v jednom zo svojich listov svojim klientom píše:

Vidíme, že Microsoft buduje „Netflix of Gaming“, ďalej dopĺňa: Myslíme si, že herný priemysel je dlhodobo neprávom podhodnotený ako analytikmi tak aj investormi. S rozširovaním a expanziou herného ekosystému z konzol na PC, mobilné zariadenia a posunom z predaja jednorazových hier k predplatiteľským službám, vrátanie streamovania, vysielania a zmiešanej reality, vidíme do budúcna dobre situovanú pozíciu spoločnosti (pozn. redakcie: Microsoft) v hernom priemysle.

Weis ďalej verí, že zmes opakujúcich sa výnosov vďaka softvéru a službám by mohla dopomôcť spoločnosti do roku 2021 k dosiahnutiu hodnoty spoločnosti jedného bilióna dolárov.

Potenciál spoločnosti bol tak isto spomenutý aj ďalšími analytikmi. Napríklad analytikom spoločnosti Timothy O’Shea, ktorý budúcnosť vidí v streamovacích službách.

Pre zaujímavosť, nedávno CEO spoločnosti Ubisoft povedal, že ďalšia generácia herných konzol môže byť poslednou. Verí totiž, že hráči sa v budúcnosti začnú preorientovávať na streamovacie služby ako je napríklad služba Geforce Now. V každom prípade Microsoft v súčasnosti vďaka službe Microsoft Azure, vedomostnému ako aj ekonomickému kapitálu, má dostatočne podmienky na to, aby mohol zabojovať o pomyselný trón. Či sa tak však tak stane ukáže len čas.

Zdroj: MSP, vlastný, úvodný obrázok: Pexels.com

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu