NovinkyTECH

reCHAPTCHA od Google  mala znamenať koniec spamu. Štvorica výskumníkov však ukázala ako je možné obísť tento systém do 6 sekúnd

reCHAPTCHA, antispamová ochrana s ktorou sa stretol hádam každý používateľ internetu. Tento inovatívny systém bol vytvorený spoločnosťou Google pred niekoľkými rokmi s cieľom zabrániť otravnému spamu. Fungoval na princípe, že rozlišoval reálnych ľudí od robotov, napríklad prostredníctvom opísania hesla z obrázku, pospájaním viacerých obrázkov do jedného a podobne.

unCaptcha je automatický systém, ktorý bol vytvorený štvoricou výskumníkov z University of Maryland (UM), ktorým sa podarilo odhaliť zraniteľnosť známej antispamovej ochrany reCHAPTCHA. Ich riešenie má pri obchádzaní algoritmu vytvoreného Google-om  úspešnosť 85%.

Zdroj: vlastný

Nový systém sa nesústreďuje na obrázky a ich ďalšie spracovanie, ale na audio prostredníctvom ktorého sa dá tiež preukázať, že nie ste „robot“. Funguje na princípe stiahnutia audia z výzvy reCHAPTCHA, ktoré prevedie do 6 sekúnd do reči, následne ho odošle ako odpoveď pre Google servery.

Autori tohto nového automatického systému nahrali zdrojový kód na GitHub, kde je dostupný k stiahnutiu. Ich systém dokáže previesť text na reč v službách Bing Speech Recognition, IBM, Google Cloud, Google Speech Recognition, Sphinx, a  Wit-AI.

PS: tento systém sa dá obísť ešte ďalšími spôsobmi. Jeden z nich si môžete pozrieť nižšie vo videu.

Zdroj: GitHub

TIP  Samsung sa chce vrátiť ku starým tradíciám. Nový Galaxy S10 príde aj vo verzii s "rovným" displejom
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu